Teknoloji

Battlefield V güncellemesi ile gelen diğer yenilikler

DICE ve EA işbirliği ile geliştirilen Battlefield 5, Nvidia RTX serisinin yeni teknolojilerini kullanan ilk oyun olma unvanını eline almıştı. DXR ışın izleme teknolojisini kullanan ilk oyun olan Battlefield 5, ilk başlarda performans sorunları yaşıyordu.

Nvidia, DICE ve EA ortak çalışma sonucu bugün Battlefield 5: Tides of War Chapter 1: Overture güncellemesini yayınladı.

Battlefield 5: Tides of War Chapter 1: Overture güncellemesi ile DXR teknolojisi açıkken oyunda yüzde 50’ye varan performans artışa sağlanıyor. Aşağıda destekli Nvidia modellerinde yaşanan performans artışlarına detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

GeForce RTX 2080 Ti oyuncuları artık Ultra kaliteye ayarlanmış DXR ışın izleme ile 1440p çözünürlükte +60 FPS’ye ulaşabilir.

GeForce RTX 2080 oyuncuları artık Medium kaliteye ayarlanmış DXR ışın izleme ile 1440p çözünürlükte +60 FPS’ye ulaşabilir.

GeForce RTX 2070 oyuncuları artık Medium kaliteye ayarlanmış DXR ışın izleme ile 1080p çözünürlükte +60 FPS’ye ulaşabilir.

Battlefield V güncellemesi ile gelen diğer yenilikler

DXR ışın izlemeyle oyun oynarken kararlılık iyileştirmeleri yapıldı. Işın izleme uygulamasının çeşitli bileşenlerinin performansı geliştirildi. Yaprak ve bitki örtüsünde geliştirilmiş ışın izleme performansı. Uygulanabilir olduğunda Genel ışın izleme kalitesini artırmak için, çerçeve arabelleği verilerini kullanma. Işın izlemeli sahnelerden hareketsiz geometri kaldırıldı. Hatalı bir şekilde ayarlanan Medium seviye DXR ayarı düzeltildi.

öne çıkan haberler

Ünlüleri kıskandıran düğün!

Güzellik algısını yıkan kadınlar

Riekerink’ten sürpriz paylaşım

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat