İndir

Ashampoo Virus Quickscan

Ashampoo Virus Quickscan; bir ücretsiz virüs ve casus yazılımıdır. Bilgisayarınızda tehdit oluşturabilecek casus yazılımların saptanması ve kolayca silinmesi aşamasında ön plana çıkmaktadır.

Bilgisayarınız; internet sitelerinde sörf yaparken, müzik indirirken, resim yüklerken, program dosyaları yüklerken veya sosyal topluluk sitelerinde dolaşırken pop-up reklamlarına tıklamanız sonucunda çok kolay bir şekilde virüs kapabiliyor. İşte bu gibi durumlarda internet kullanıcıları farkında bile olmadan virüsleri ve casus yazılımlarını bilgisayarlarına indirmiş oluyorlar. Ashampoo Virus Quickscan; çok basit bir arayüze sahip olan virüs ve casus yazılımıdır. Bilgisayarınızda tehdit oluşturabilecek casus yazılımları hızlı bir tarama sonucu saptayıp bu zararlı yazılımların silinmesini sağlamaktadır. 1 dakika gibi kısa sürelik bir taramanın ardından bilgisayarınızdaki zararlı yazılımları algılar. Ve geriye kalan tek şey ise bu zararlı yazılımları tek tuşa basarak silmek. Ayrıca bu kısa taramayı yaparken de bilgisayarınızın işlemcisine fazla yük bindirmiyor.

Virüs veya zararlı yazılımların Bilgisayarınıza bulaştığının göstergelerini şöyle bir sıralayalım;
Web siteleri normalden çok daha yavaş açılıyorsa. (NOT: Sınırlı İnternet bağlantısı olanların kota sorunu yüzünden bağlantı hızlarının düşmesi haricinde.)
Bilgisayarınızın performansı alışılmışın dışında yavaşsa.
Bilgisayarınız durduk yere kendini resetliyor veya kendini kapatıyorsa.
Birçok kez hata mesajı alınıyor veya durduk yere reklam mesajları çıkıyorsa.
Yüklü programlarınız beklendiği gibi çalışmıyorsa.

Ashampoo Virus Quickscan bilgisayarınız için sınırlı şekilde koruma sağlayacaktır. Tarama yaparken özel olarak belirli dosyaları seçemiyoruz veya tam tarama yapamıyoruz. Ayrıca; taramayı yapmanıza da birkaç kez izin veriyor. Bu nedenle taranan kısımlar dışındaki sistem dosyalarında olabilecek virüs ve malware gibi zararlı yazılımların tespitini yapamayacak ve silemeyecektir. Yine de günlük kullanımda yararı olabilecek programlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

NOT : Tam tarama yapamadığından ve sınırlı sayıda tarama yapılmasına izin verdiği için ancak sınırlı şekilde koruma sağlayacaktır.İndir

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat