Teknoloji

Apple Watch Series 4 çok yakında EKG çekebilecek

Apple, Eylül ayında tanıttığı Series 4 modeli ile büyük ses getirmişti. Sağlı konusundaki girişimlerini bir tık üste taşıyan Apple, Series 4’e koyduğu elektrokardiyografi yani EKG özelliği ile herkesi şaşırtmıştı. Ancak Apple, EKG özelliğini akıllı saatine koymasına rağmen bu özelliği aktif etmemişti.

MacRumors’un bugün elde ettiği bilgiler doğrultusunda Series 4’ün ne zaman EKG çekebileceği belli oldu. Apple’ın önümüzdeki haftalarda yayınlayacağı watchOS 5.1.2 güncellemesi ile EKG özelliği kullanabilir olacak. Ancak Apple’ın burada bir kısıtlaması bulunuyor.

EKG özelliği tüm dünyada satılan Apple Watch modellerinde aktif olmayacak. Başta Amerika ve belli başlı Avrupa ülkelerinde satılan Series 4 modelleri EKG özelliğini destekleyecek. Türkiye‘de satılan Series 4 modeli maalesef ki EKG özelliğinden mahrum kalacak.

Umarız Apple, EKG gibi oldukça faydalı hayat kurtarabilecek bir özelliği tüm dünyada sattığı Series 4 modellerine ekler.

öne çıkan haberler

Ekmeğini taştan çıkarıyor

Genç futbolcunun boynu kırıldı!

Juventus istediğine pişman oldu

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat