Teknoloji

Apple Watch 4 indirime girdi

Apple akıllı saat pazarına rakiplerinden hayli sonra dahil olmuştu. Buna rağmen iPhone kullanımının global pazarda üst düzeylerde olmasından ötürü, Apple Watch kısa süre içerisinde trend haline geldi. Cupertino merkezli şirketin, iPhone ve Apple Watch arasında kurduğu muazzam ekosistem, Apple’ın akıllı saat pazarında zirveye yerleşmesini sağladı.

Apple Watch 3’e kadar tasarımsal anlamda hiç bir yenilik yapmayan Cupertino merkezli şirket, Apple Watch 4’te farklı bir çizgide kullanıcıların karşısına çıktı. Aslında kasa olarak değişen pek birşey yoktu. Fakat çerçevelerin inceltilerek, ekran gövde oranının arttırılması Apple Watch 4’e farklı bir hava katmıştı.

ABD’de normalde 429 dolardan satılan yeni nesil Apple Watch, kısa bir süreliğine 415 dolardan satılmaya başlandı. Yani arada yaklaşık olarak 15 dolarlık bir fark olduğunu söyleyebiliriz. 415 dolar güncel kur oranlarıyla yaklaşık olarak 2200TL’ye denk düşüyor. Üstelik bu 44mm’lik saatin fiyatı. Aynı saatin ülkemizdeki satış fiyatı ise 3300TL. Yani arada 1100TL’lik bir fark bulunuyor. Amazon.com’un bu saati Türkiye’ye de yolladığını düşünürsek, gümrük ve kargo masrafı dahil olsa da en az 500TL karda olduğunuzu söyleyebiliriz. Yani Apple Türkiye’nin mağazasına 3300TL vermek yerine aynı saati Amazon.com üzerinden çok daha ucuza satın alabilirsiniz. Tercih sizin.

Zeynep Alkan’dan olay paylaşım

Mesut Özil kararını verdi

Robinho için affettirme zamanı

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat