Teknoloji

Apple Music, Amazon cihazlarına geliyor

Apple’ın girip de başarısız olduğu pazar sayısı oldukça kısıtlıdır. Nitekim akıllı hoparlör pazarı da bunlardan biri. Cupertino merkezli şirket, Amazon ve Google’ın tekelinde olan pazara sonradan dahil olmuştu. Genel beklenti akıllı saat sektöründe olduğu gibi, Apple’ın kısa süre içerisinde önemli bir kitleye erişeceği yönündeydi.

Fakat Apple, Amazon ve Google’ın 100 – 150 dolara sattığı akıllı hoparlörlere benzer HomePod için 350

Nitekim bu servislerin başında da Apple Music geliyor. Geçtiğimiz gün itibariyle Apple Music, Amazon’un Echo akıllı hoparlörlerinde de kullanıma sunuldu. Bunun için yapmanız gereken tek şey akıllı telefonunuzdaki arayüz üzerinden Apple Music’i indirmek olacak. Apple’ın müzik servisinin Amazon hoparlörlerindeki işleyişi diğer müzik servisleriyle aynı olacak.

Bu arada dip not olarak ufak bir hatırlatmada bulunalım. Global pazardaki dijital müzik servisleri arasında Apple hala 2 numarada yer alıyor. Bir numara sizlerin de tahmin edebileceği üzere Spotify’a ait.

Apple’ın Spotify’ı geride bıraktığı tek yer ABD. Amerika dışındaki pazarlarda ise Spotify’ın Apple’a karşı önemli bir üstünlüğü bulunuyor.

öne çıkan haberler

Bunları sakın yemeyin!

Bu meyvenin faydaları saymakla bitmiyor

Genç futbolcunun boynu kırıldı!

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat