Teknoloji

Apple ilk defa satış tahminini düşürdü

Tim Cook önderliğinde kar üzerine kar açıklamalarında bulunan Cupertinolu firma, 2018 yılı son çeyrek için beklentilerini düşürdü. Firma tarihinde 20 yıl aradan sonra ilk defa satış tahminlerini düşüren Tim Cook, buna Amerika-Çin arasındaki gerginliğin neden olduğunu ima ediyor.

Tim Cook ayrıca; tüketim çılgınlığının sona erdiğini de çaktırmadan sözlerine ekledi. Tim Cook, kullanıcılarının batarya değişim programı ile

2011 yılından beri firmanın CEO görevini üstlenen Tim Cook, 2018’in son çeyreği için 84 milyar dolar satış yapabileceklerini belirtti. Bu tahmin daha önce 89 milar ila 93 milyar dolar arasındaydı. 2017 yılında ise firma 88.3 milyar dolarlık bir satış gerçekleştirmiş ve tarihe geçmişti. Bu açıklamaların ardından firmanın borsadaki değeri yüzde 8.5 gibi ciddi bir oranda düştü.

Tim Cook konuyla ilgili; “Bazı kilit gelişen piyasalarda bazı zorluklar algılıyorduk. Ancak özellikle Çin’de olmak üzere ekonomik yavaşlamanın boyutunu önceden göremedik.” açıklamalarında bulundu.

 

Anket sonucu şaşırttı

Ünlü güreşçinin zor anları

11 yıllık işini bıraktırdı!

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat