Genel Haber

Apple Haritalar artık web sitelerinde kullanılabilecek

Apple geçmişte iCloud.com’un iPhone’umu Bul ve Apple Store gibi bazı web sayfalarına haritalarını yerleştirmişti. Ancak şirket rakipleri Google Maps, Bing ve Yandex‘te olduğu gibi haritaların web sitelerine gömülmesine (embed) imkan tanımıyordu. Ancak Apple, artık bu özelliğin geliştiriciler için kullanıma sunulacağını açıkladı.
 
Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Note 9’un render görselleri ve videosu sızdırıldı

Apple Haritalar özelliği ücretsiz olacak

Dünya Geliştiriciler Konferansı 2018’de (WWDC) yapılan duyuruya göre Apple Haritalar‘ın web sitelerine gömme özelliği (embed) iOS’ta olduğu şekliyle çalışacak ve geliştiricilerin haritanın herhangi bir bölgesini seçmelerine ve kullanıcıların bölgedeki belirli yerleri aramasına ve iki nokta arasında yol tarifi alabilmesine izin verecek.
 
Web sitelerine gömülen haritaların, yakınlaştırma ve döndürme gibi dokunmatik ekran hareketlerini de destekleyeceği belirtildi. Ayrıca haritalar sokak görünümü veya uydu modunda da görüntülenebilecek. Apple, geliştiricilerin web sayfalarında gömülü haritaları çok yakında kullanabileceklerini ve hizmetin ücretsiz olacağını da açıkladı.
 
Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat