İndir

AntiHook

AntiHook kötü niyetli yazılımlara karşı koruma sağlamak için üst seviye bir izinsiz giriş engelleme sistemidir.

Microsoft Windows bilgisayarlar üzerinde kötü niyetli yazılımları algılamak ve engellemek için kurşun geçirmez tam bir çözüm sunmaktadır.

Mevcut haliyle AntiHook bir HIPS yazılımıdır.

“HIPS” Nedir?
HIPS; Host Intrusion Prevention System biçiminde İngilizce açılımı olan ve Host Tabanlı İzinsiz Giriş Saptama Sistemi anlamına gelen yeni bir güvenlik teknolojisidir. Bu yeni teknoloji ile sisteminize yapılması muhtemel tüm kötü niyetli girişler tespit edilip engellenmektedir. Yani güvenlik duvarınızı ve diğer güvenlik yazılımlarınızı atlatmayı başaran zararlıları bu korunma yöntemi ile etkisiz hale getirebilmektesiniz. Sistem üzerindeki tüm giriş-çıkışları, izleyen, çalışmakta olan tüm uygulamaları (özellikle gizli çalışanları) gerçek-zamanlı olarak takip eden HIPS günümüzde bir zorunluluk haline gelmiştir.

AntiHook dinamik yapısı ile gizliliğinizi korumakta, işletim sistemi ve uygulamalarınıza karşı kötü niyetli yazılımları, casus yazılımları (spyware), “rootkit”leri, klavye kayıt tutucularını (keylogger), bulaşıcı kodları ve truva atlarını (trojan) tanımlayabilmektedir.

Ayrıntılı gerçek-zamanlı koruma özelliği ile de anlık saldırıları algılayıp bunların önüne geçmektedir.
AntiHook yazılımı saldırılı olduktan sonra onarma işlemi yerine daha saldırı olmadan ve sistem zarar görmeden önüne geçerek tam koruma sağlamaktadır. Sistem üzerindeki güvenlik duvarı ve virüsten koruma yazılımına ek olarak kurulmaktadır. Güvenlik duvarı, virüsten koruma yazılımı ve casus engelleme sistemleri ile bütünleşerek tam bir sistem koruması sağlamaktadır. AntiHook kendiliğinden çalışır yapısı ile hiçbir yazılım güncellemesi ve tanımlama tabanı güncellemesine ihtiyaç duymamakta kendi yerel tabanına güvenmektedir.

Editörün Notu: Yukarıdaki açıklamalar ışığında size tavsiyem mutlaka bir HIPS (Host Tabanlı İzinsiz Giriş Saptama Sistemi) yazılımı kullanmanızdır. AntiHook bu alanda kullanılabilecek başarılı yazılımlardan birisidir.İndir

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat