Teknoloji

Android telefon kullanmalarını emretti

Apple ile Facebook arasında geçtiğimiz dönemde ilginç bir sürtüşme yaşanmıştı. Kullanıcılarının verilerini sızdıran ve bu veriler ile Amerika seçimlerinin manipüle edilmesine neden olan Facebook, zor günler geçirmişti.

Ortalık karışırken Apple’ın CEO’su Tim Cook‘a siz bu duruma düşseniz ne yapardınız? sorusunu yönetilmiş ve bay Cook biz bu duruma düşmeyiz çünkü bizim müşterilerimiz birer ürün değil şeklinde cevap vermişi.

Bu açıklamanın ardından Mark Zuckerberg bugün bir karar aldığını açıkladı. Facebook CEO’su Zuckerberg; üst yönetimde ve diğer tüm çalışanlarına Apple’ın iPhone’u yerine Android telefon kullanmalarını emretti. Zuckerberg’ün böyle bir emir vermesi ise tüm teknoloji dünyasında garipsendi.

Mark Zuckerberg

iOS‘in Android’e göre gizlilik açısından çok daha güvenli olduğu aşikar. Güvenlik sorunlarından ağzı bir güzel yanan Zuckerberg’ün hala Android‘de ısrarcı olması ilginç. İlerleyen günlerde acaba bunun altında olası bir Facebook ve Google işbirliği mi yatıyor sorusu kafaları meşgul edecek gibi görünüyor.

öne çıkan haberler

Alkollü sanılan sürücü ‘kolonyalı’ çıktı!

Kargo paketinden çıktı

Süper Lig’de 13 futbolcu kadro dışı

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat