Sunucu

ana makinesinin sunucu ip adresi bulunamadı çözümü

Genel olarak web sitelerde çok ana makinesinin sunucu ip adresi bulunamadı çözümü, Ana makinesinin sunucu DNS adresi bulunamadı gibi hataları çokça görmüşüzdür. Bu hatalar hem hosting hemde pc kaynaklı olabilir.

Site üzerinde dns veya hosting değişikliği yaptığımızda bu hata ile karşılaşırız. DNS Sağlığını kontrol etmemiz gerekmektedir. Bu dns sağlığını kontrol edebilmemiz içinde aşağıda ki siteyi kullanabiliriz.

https://intodns.com/

Bu site üzerinden gerekli dns sorunlarını bulup çözebilir veya hizmet aldığınız yerlerden destek alabilirsiniz.

 

DNS adresi bulunamadı hatası çözümü

Bu hatanın net anlamı DNS hatası olarak bilinmektedir. (En hızlı dns adreslerini buradaki konumuzdan inceleyebilirsiniz.) Ayrıca bazı durumlarda DNS değiştirsek bile aynı hata ile karşıla biliyoruz. Gereksiz olarak “Bu web sayfasını daha sonra yeniden yükle” hatayı göstermektir.

  • İnternet ayarlarınızı kontrol ediniz.
  • Eğer internet bağlı ise, DNS adresinizi kontrol ediniz.
  • Tarayıcınız üzerinde bulunan eklentileri pasif duruma getirin. Bazı durumlarda VPN eklentileri bu hataya sebebiyet verebilir.

DNS değiştirip tekrar deneyiniz. Önerdiğimiz dnsler yandex dns’dir.

77.88.8.8

77.8.8.8.1

Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bu yazımızada bakın

Kapat
Kapat