Genel Haber

Alibaba, Trendyol’a ortak oluyor

Çin’in ve dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden Alibaba, Türk E-ticaret şirketi Trendyol‘a yatırım yapmaya karar verdi. Trendyol’un 16 milyon üyesi ve 150 milyondan fazla ürün çeşidi bulunuyor.
 
Ayrıca Bkz.Samsung, “Daima Açık Ekran” özellikli telefonlar için 30 yeni saat modeli yayınladı

Trendyol CEO’su: Bu ortaklık bizi heyecanlandırdı

Trendyol konuyla ilgili olarak “Alibaba ile yapılan bu anlaşma ile Trendyol’un Türkiye ve çevresindeki büyümesini hızlandıracağız.” açıklamasını yaparken, Alibaba’nın teknoloji, online ticaret, mobil ödeme lojistik ve uluslararası ticaret gibi konularda Trendyol’a destek sağlayacağı öğrenildi.
Trendyol’un kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu ise konuyla ilgili olarak: “Alibaba ve Trendyol çok benzer kültüre ve değerlere sahip, dijital ekosistem ile ilgili büyük hedefleri olan şirketler. Bu ortaklık konusunda çok heyecanlıyız.” ifadelerini kullandı. Alibaba ve Trendyol yatırımın büyüklüğü ve zamanlaması hakkında ise şimdilik fazla bir bilgi vermediler.
  
Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat