Genel Haber

Adidas, web sitesinin hacklendiğini ve kullanıcı bilgilerinin çalındığını açıkladı

Dünyanın en büyük spor eşyası üreticilerinden Almanya merkezli Adidas, dün yaptığı açıklama ile web sitesinin hacklendiğini açıkladı. Yapılan duyuruya göre bilgisayar korsanları Adidas’ın kullanıcı hesaplarını ele geçirdi.
 
Ayrıca Bkz.Apple, başarısız olan Haritalar servisini sıfırdan tasarlıyor

Adidas: Kredi kartı bilgileri ele geçirilmedi

Büyük şirketler müşterileri hakkında veri toplayıp bunları web sunucularında sakladığı sürece, bilgisayar korsanlarının hedefi olmaya devam edecekler. Bunun son örneği ise spor denilince akla gelen ilk markalardan biri olan Adidas. Şirket Perşembe günü web sitesinden yaptığı açıklama ile, bilgisayar korsanlarının, Adidas’ın çevrimiçi mağazasına sızarak, müşteri verilerini çaldığını açıkladı.
Şirket müşterilere ait kredi kartı ve fitness verilerinin çalınmadığını, yalnızca kullanıcı adı, şifre ve iletişim bilgilerinin ele geçirildiğini iddia ediyor. Kullanıcıların şifrelerini değiştirmeleri gerektiğini belirten Adidas, ayrıca konuyla ilgili olarak soruşturma başlatıldığını da açıkladı.
  
Tags

Kaan GİRGİN

Ben Kaan GİRGİN, 1996 Balıkesir doğumluyum 2013 yılından beri kendimi sanal Dünyada geliştiriyorum. Sürekli olarak yeni bilgiler edinip deneyimlerimi bu site üzerinden sizler ile paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Kapat